Uudised

TEADAANNE!

Neljapäev , Jan 18 2018
895

Järvakandi Kultuurihalli 30. Jõulupeo fotogalerii

Esmaspäev , Jan 08 2018
776

Filmi-ja fotokursus

Esmaspäev , Jan 08 2018
726

Lp linnade liidu liikmed

Reede , Dets 22 2017
738

Koduste laste jõulupakid

Neljapäev , Dets 14 2017
668

JÄRVAKANDI PÄÄSTEKOMANDO PAKUB TÖÖD PÄÄSTJALE

Teisipäev , Dets 12 2017
682

OÜ Järvakandi Kommunaal annab teada

Esmaspäev , Dets 11 2017
732

Volikogu 13.12.2017

Esmaspäev , Dets 11 2017
566

Sihtrühmapõhise toote arendamise ja turundamise koolitused

Teisipäev , Nov 21 2017
586

Aasta vahetamise pidu Järvakandi Kultuurihallis

Esmaspäev , Nov 20 2017
899

Järvakandi Igainimese Jõulupidu - 30

Esmaspäev , Nov 20 2017
813

Jõululaat Järvakandi Kultuurihallis

Esmaspäev , Nov 20 2017
807

Klaverikontsert

Esmaspäev , Nov 20 2017
645

EV100 avasündmuse rahvamatka juhend

 

1. Korraldus

EV100 avasündmuse rahvamatk (edaspidi RM) toimub pühapäeval, 16.aprillil 2017. RM korraldab Spordiürituste Korraldamise Klubi MTÜ. EV100 sündmusi koordineerib Riigikantselei juures asuv EV100 korraldustoimkond.

2. Rada

RM on 18 matkamarsruuti pikkusega 2,8-22,5km, mis paarikaupa jõuavad üheksasse lõpp-punkti. Kõik RM rajad kulgevad mööda metsa-, kruusa- ja kõvakattega teid (v.a. 3B Põltsamaa jõel, mis on läbitav kanuuga). Kõik osalejad peavad ohutuse huvides järgima liiklus- ja üldisi ohutusreegleid, sõiduteed on liikluseks avatud. Soovitatav on kanda helkurvesti, marsruudil 3B on õel liikudes on päästevest kohustuslik.

3. Osavõtjad

RMil võivad osaleda kõik huvilised, kelle ettevalmistus ja tervislik seisund võimaldavad valitud etapi läbimist. Matkast osavõtt toimub oma vastutusel. Alaealise matkaja osalemisel vastutab tema eest teada saatev lapsevanem või täiskasvanu.

 RMil osalemine on tasuta (v.a kui marsruudil 3B kasutatakse kanuumatka korraldusteenust).

4. Registreerimine

RMil osalemiseks on vajalik eelregistreerimine internetis, registreerimisvorm asub aadressil – www.ev100.ee. Registreerimiskeskkond avatakse 20.märtsil 2017.  Registreerimisvormil tuleb täita kõik küsitud väljad (info on vajalik topeltregistreeringute vältimiseks).

Registreerumisega annab osaleja õiguse kasutada oma nime ja kontakte RMga seotud teabe edastamiseks. Kõigi registreerunute nimed kantakse EV100 veebilehel osalejate nimekirja (muid ankeedis esitatud andmeid ei avalikustata). Kinnitus osaleja edukale registreerimisest saadetakse osaleja emailile.

RM registreeritud osalejate arv on piiratud ja marsruuditi erinev. Registreerida on võimalik kuni kohtade täitumiseni konkreetsel marsruudil.

5. Registreerimise tühistamine

Kui registreerunu ei saa RMil mingil põhjusel osaleda, on oluline nimi  registreerumisekeskkonnas kustutada.

6. Rajakaardid ja osaleja kaelakaardid

RM rajakaardid ja –tutvustused (PDF vormingus) ja rajafailid (KML, GPX vormingus) on allalaetavad EV100 kodulehelt – www.ev100.ee

Kõigile registreeritutele väljastatakse valitud marsruudi alguspunktis osaleja kaelakaart. Stardipunktid on avatud 30 minutit enne ja 1 tund pärast marsruudikaartidele märgitud algusaega (v.a marsruut 9B, mille start on avatud 3 tundi).

7. Läbimisaeg

RM stardiajad on määratud arvestusega, et matkajad jõuavad lõpp-punktidesse hiljemalt 17.00, arvestades rahulikku tempot - ca 4,5km/h ja vahepealseid puhkepause rajaäärsete vaatamisväärsustega tutvumiseks..

8. Transport

RMil osaleja korraldab enda transpordi marsruudi algusesse ja lõpp-punktist ära ise.

9. Varustussoovitused

RMle võta kaasa väljaprinditud vastava marsruudi kaart koos rajatutvustusega. Märgumise vältimiseks pane kaart kileümbrisesse. Kui kasutad elektroonilist kaarti GPS käsiseadmes või nutiseadmes, siis jälgi, et aku oleks laetud ning võimalusel võta kaasa lisaaku. Jälgi, et säiliks võimalus helistamiseks.

Korraldajad soovitavad osalejatel riietuda kihiliselt, et ilmaolude muutumise korral oleks võimalik riietuse kihte eemaldada või lisada.

Soovitame:

  • lisavarustuse kandmiseks kanda seljakotti.
  • kevadisi ilmaolusid arvestades kanda mütsi ning kindaid.
  • jalga panna mugavad ja sissekantud kõvema tallaga matkajalatsid/-saapad.
  • purunemiskindla pudeliga kaasa võtta jooki (arvestusega min 0,5l/1h).

Hoia loodust ning kanna matkal tekkiv praht endaga kaasas, kuni saad selle visata sobivasse prügikasti.

10. Meditsiiniline abi

Märgates rajal hädasolijat, palume osalejatel teatada sellest hädaabinumbril 112. Päästeamet on EV100 avasündmuse matkast teadlik. Õnnetusjuhtumi korral teavita mis on juhtunud ning anna enda võimalikult täpne asukoht.

Üldinfo (jooks.ee lehelt)

Eesti Vabariik 100 avasündmuse matk, 16.aprillil 2017


Kõik matkahuvilised saavad valida 18 erineva marsruudi vahel, mis kulgevad Eestit kuni 1917. aastani poolitanud kubermangupiiri lähistel ja toovad matkajad mööda väiksemaid ja suuremaid maanteid 9-sse kogunemispaika. Nendeks kohtadeks, kus sel päeval rõõmuga suurt matkajatehulka oodatakse, on Avinurme, Sadala, Päinurme, Oisu, Lelle, Kurgja, Järvakandi, Lõpe ja Tõstamaa. Igaühte neist saabuvad matkajad mööda kaht marsruuti.

Need marsruudid, mis läbivad Eestimaa erinevaid paiku ja maastikke mööda erinevat tüüpi teid asfaldist metsarajani, on ka erineva pikkusega – alates 3-st kuni 23 kilomeetrini. Nii saab kõige lühemat matka teha ka lapsevankriga või ratastoolis, mõnele pikemale marsruudile võib aga minna ka jalgrattaga. On ka üks kanuu-marsruut.

Kuivõrd kõik need 9 kogunemispaika-rahvamaja suudavad vastu võtta siiski piiratud arvu matkajaid – väiksemad paarsada, suuremad poole rohkem -  on vajalik eelregistreerimine, nagu suuremate rahvaspordiürituste puhul ju harjumuspärane. Eelregistreerimine kindlale marsruudile tagab stardipunktis nimelise kaelakaardi ja kogunemispaigas kausi sooja suppi. Lisaks saab tualetis käia, vajadusel veidi pesta ja riideid vahetada. Tutvuda saab kohalikke vaatamisväärsustega, jälgida kultuuriprogrammi. Õhtul süüdatakse lõkked.

 

AJALOOLINE TAUST

EV100 avasündmus. 100 aastat eestlaste asualade ühendamisest

Meie riigi praegune territoorium oli pikki sajandeid jaotatud Eesti- ja Liivimaaks. Kuigi ka keeleliselt jagunes eestlaste asuala juba muinasajal põhjaeesti ja lõunaeesti murrete alaks, joonistus selgem piir välja 16. sajandil, mil Rootsi vallutas Põhja-Eesti ning Poola Lõuna-Eesti. See jaotus kehtis kuni 1917 aastani.

Aprillis 100 aastat tagasi toimus mitu Eesti tuleviku seisukohast pöördelist sündmust. Pärast Veebruarirevolutsiooni hakkasid eesti rahvuslikud ringkonnad taotlema Venemaa Ajutiselt Valitsuselt Põhja- Liivimaa eestlastega asustatud alade liitmist Eestimaa kubermanguga ning ühtse autonoomse rahvuskubermangu moodustamist. Surve avaldamiseks organiseeriti 8. aprillil 1917 Petrogradis u 40 000 osalejaga meeleavaldus ja 12. aprillil kinnitaski Ajutine Valitsus määruse, millega seni Liivimaa kubermangu koosseisu kuulunud Pärnu, Saare, Tartu, Viljandi ja Võru maakonnad liideti Eestimaa kubermanguga. Nii tekkis esmakordselt ajaloos selline Eestimaa kontuur, nagu me seda praegu tunneme. Tekkis MEIE MAA.

Neid olulisi kuupäevi me nüüd tähistamegi. 8. aprillil toimub kontsert-jumalateenistus Peterburi Jaani kirikus, mille eest 100 aastat tagasi eestlaste meeleavaldus liikuma hakkas. 12. aprilli ajaloolist otsust tähistame me aga Mihkli kirikus Läänemaal kontsert-jumalateenistusega ja 16. aprillil rahvamatkaga endise kubermangupiiri lähistel. See on ühtlasi ka EV100 avasündmuseks.

Omaaegsele kubermangupiirile saavad minna ainult väikesed, vastavate kogemuste ja eri-ettevalmistusega matkagrupid, sest see ligi 400 km pikkune piiriteekond Peipsist Tõstamaani on raskestiläbitav ja liigub läbi looduskaitsealade, kus pesitsevaid haruldasi linnuliikide ei ole sel perioodil lubatud häirida.

Kõik matkahuvilised saavad aga valida 18 erineva marsruudi vahel, mis toovad nad mööda väiksemaid ja suuremaid maanteid 9-sse kogunemispaika. Nendeks kohtadeks, kus sel päeval rõõmuga suurt matkajatehulka oodatakse, on Avinurme, Sadala, Päinurme, Oisu, Lelle, Kurgja, Järvakandi, Lõpe ja Tõstamaa. Igaühte neist saabuvad matkajad mööda kaht marsruuti.

Need marsruudid, mis läbivad Eestimaa erinevaid paiku ja maastikke mööda erinevat tüüpi teid asfaldist metsarajani, on ka erineva pikkusega – alates 3-st kuni 23 kilomeetrini. Nii saab kõige lühemat matka teha ka lapsevankriga või ratastoolis, mõnele pikemale marsruudile võib aga minna ka jalgrattaga. On ka üks kanuu-marsruut.

Kõik need 9 kogunemispaika-rahvamaja suudavad vastu võtta siiski piiratud arvu külalisi – väiksemad paarsada, suuremad poole rohkem. Just seetõttu on vajalik eelregistreerimine, nagu suuremate rahvaspordiürituste puhul ju harjumuspärane. Eelregistreerimine kindlale marsruudile tagab stardipunktis nimelise kaelakaardi ja kogunemispaigas kausi sooja suppi. Lisaks saab tualetis käia, vajadusel veidi pesta ja riideid vahetada. Tutvuda saab kohalikke vaatamisväärsustega, jälgida kultuuriprogrammi. Õhtul süüdatakse lõkked.

Samuti saab ERRi vahendusel ekraanidelt jälgida, kuidas on läinud teistel matkajatel. See silmapilk, kui viimane piiri-meeskond lõpetab ja me võime oma silmaga näha ERRi stuudioekraanil viimase piirilõigu kustumist, on EV100 avasündmuse üks tipphetki, millele tasub koos kogu rahvaga kaasa elada.

Selle tähistamiseks astuvad Kurgjal üles suvise noorte laulu-ja tantsupeo kollektiivid, sidudes nii ühte EV100 avasündmuse sõnumi MEIE MAAst noorte enda sõnastatud laulupeo-lubadusega MINA JÄÄN. Ka selle kontserdi otseülekannet saavad matkajad koos kohaliku kogukonnaga rahvamajades ekraanidelt jälgida.

Kontserdi järel süüdatakse kõigis rahvamatka kogunemispaikades ning seejärel igal pool üle kogu Eesti suured ja väikesed lõkked – südametuled, millega me anname märku, et me oleme ikka veel olemas siin sellel maal, kus me oleme olnud aastatuhandeid – MEIE MAAL.


Avasündmust ja vihjeid kogu eesseisvale EV100 programmile saab terve 16. aprilli jooksul jälgida ETV ekraanilt.

 

Kontakt

Vallamaja lahtiolekuajad:
E-N 08.00-17.00 (lõuna kell 12.00-12.45)
R 08.00-15.00 (ilma lõunata)

Raamatupidamise vastuvõtuajad:
K 09.00-12.00, 13.00-17.00
R 09.00-15.00

Aadress:
Järvakandi Vallavalitsus
Tallinna mnt 17
79101 Järvakandi

Reg. nr. 
75020998

Telefon: +372 48 94 710

E-mailjarvakandi@jarvakandi.ee

Google Map kaart